Vitaliy Vișnevski - campion mondial

Sport și fitness

Vitaly Vishnevsky este un jucător profesionist de hochei,care în prezent este în calitate de agent liber. Acest apărător pentru cariera sa lungă a jucat în Rusia, precum și în străinătate. Vitali în cariera sa a fost numit în mod repetat în rândurile echipei naționale.

Începeți o carieră profesională

Vitaly Vishnevsky sa născut la 18 martie 1980 în orașul Harkov. Părinții l-au dus încă la o școală de hochei în copilărie. Vitaliy a arătat rezultate foarte bune din copilărie. De aceea, antrenorii locali, plecând să lucreze în școala copiilor "Locomotiva Yaroslavl", l-au luat cu ei. Vitaliy a avut un start bun în școala de hochei pentru copii din Yaroslavl. În adolescență, acest apărător a fost comparat cu Fetisov însuși. Dar Vișnevski a ales stilul apărătorului de putere. Stilul său greu de joc a fost adesea împotriva echipei. Cu toate acestea, a fost clar pentru toți experții hochei că acest apărător ar deveni un jucător profesionist.

Vitaliy Vișnevski

Începeți o carieră profesională

Vitaly Vișnevski în septembrie 1998a debutat în Liga Superioară pentru clubul "Torpedo" împotriva echipei "Severstal Cherepovets". După acest joc, a fost inclus în mod regulat în echipa principală. În luna octombrie a primului sezon el a aruncat primul puc în scopul clubului de hochei "Lipetsk". În acest meci, Vitali a făcut și primele sale asistări. La sfârșitul sezonului 1998-1999, a marcat 7 pase, dar a marcat 38 minute. Îndepărtarea lui, uneori, costa meciurile pierdute ale echipei.

Jucătorul de hochei Vitaliy Vișnevsky

Călătorind peste ocean

Vitaly Vișnevski mulțumită discursurilor salea devenit rapid cunoscut în toată Rusia. Pe proiectele NHL ale acestui apărător a ales echipa "Anaheim Mighty Ducks" sub numărul 5. Dar în NHL Vișnevsky a debutat doar pe 19 ianuarie 2000. Deja în luna februarie a acestui an, Vitaliy Vishnevsky, un jucător de hochei, a marcat primul său gol la porțile clubului Los Angeles Kings. În 2003, Vitali, alături de echipa Anaheim, a fost aproape de a câștiga Cupa Stanley. Dar în finală așteptau înfrângere. După blocare, a plecat să joace în Rusia. În clubul "Lipetsk" a jucat 51 de jocuri și a marcat 24 de puncte. Mulți fani au fost surprinși de modul în care un jucător de la acest nivel a mers să joace într-un club atât de modest. Mulți erau interesați de locul unde se joacă Vitaly Vișnevski.

unde se joacă Vitaly Vișnevski

Continuarea carierei

După blocare, Vitaliy Vishnevsky (jucător de hochei) din nouM-am dus să joace în NHL. Dar, mai mult de un sezon, el nu a rămas la club. Acest apărător a jucat în cluburi, cum ar fi "Anaheim", "Atlanta Thrashers", "Nashville Predators" și "New Jersey Devils". În 2008, Wisniewski a revenit în Rusia și a devenit un avocat pentru nativ „Locomotiva“. După crearea KHL multe stele rusești s-au întors în Rusia. Vitali la clubul său acasă a jucat 2 sezoane. În 2010, a devenit cunoscut faptul că el va continua cariera de succes în St Petersburg „SKA“. După 2 ani de spectacole de succes pentru clubul Wisniewski a revenit în „locomotiva“. Acest jucător experimentat numit căpitan asistent. În Vitaly Vishnevsky are o bogată experiență de joc de a juca în Rusia și în străinătate. Tinerii jucători pot învăța de la acest atlet. În prezent, Wisniewski este agent liber. Vârsta se face simțită, și, probabil, în curând apărătorul a anunțat cariera de hochei.

Vitaly Vishnevsky jucătorul de hochei unde joacă

Cariera internațională

Vitaly și-a început performanțele pentru echipa națională în 1997an la Cupa Mondială a Tinerilor. În anul următor, în cadrul echipei naționale junior a Rusiei, a devenit medaliatul de bronz al turneului. La campionatul mondial al tineretului din acel an, acest apărător împreună cu echipa au câștigat argint. În 1999, Vitaly Vișnevski a participat la Campionatul Mondial al Tineretului. Acest apărător a fost un adevărat lider al echipei. În urma turneului, care a avut loc în Canada, echipa rusă a câștigat medalii de aur, iar Vișnevski a fost recunoscut ca cel mai bun apărător al turneului. În 2006, a fost chemat la echipa națională să participe la Jocurile Olimpice. Cu toate acestea, la turneu echipa noastră a rămas fără medalii de premiere. În 2009, Vișevski a devenit campion mondial și în echipa principală. Pentru marele contribuție la succesul echipei noastre a fost acordată recunoștința președintelui țării.

Viața personală a jucătorului de hochei

Vitaly Vișnevski este fericit în căsătorie. Numele soției lui este Galina. Cuplul sa întâlnit când Vitaly avea 17 ani și Galina avea 15 ani. După acel moment, au încercat să se vadă cât mai des posibil.

Astfel de realizări pot fi mândri de VitalyVișevski (jucător de hochei). Unde joacă acum? Acest lucru este adesea solicitat de susținătorii apărătorului, care în țara noastră nu este atât de puțin. Până în prezent, așa cum am menționat mai sus, el este un agent liber. Vitaly a făcut o carieră de succes, în care a câștigat un număr mare de victorii. Fanii își vor aminti animalul pentru o perioadă lungă de timp.</ span </ p>